Bu yöntem haftada yarım kilo verdiriyor

Kilo verme yolculuğunuzun önemli bir parçası parkta yürüyüş olabilir. Araştırmalar, günde 10 bin ila 12 bin adım yürüyen kişilerin vücut kitle indeksinin ve vücut yağ yüzdesinin daha düşük olduğunu gösteriyor.

Ancak bu kadar yürüyemeyenler için bir faydalı bir rutin daha var. ABD’nin Illinois eyaletindeki Northwestern Medicine Crystal Lake Sağlık ve Fitness Merkezi’nde kişisel antrenör olan Denise Miklasz, “Yürüdüğünüz yoğunluk, vücudunuzun daha fazla kalori yakmasına ve kalp-solunum sisteminizi iyileştirmesine yardımcı olmada önemli bir rol oynuyor.” dedi.

Miklasz, her üç ila beş dakikada bir 30 ila 60 saniyelik hızlı yürüyüşler yapmanızı ve ardından 30 saniyelik bir soğuma yürüyüşü eklemenizi öneriyor. Bu teknikle yürümek haftada yarım kilo verilmesine yardımcı oluyor.

Ağırlık taşımanın veya yokuş yukarı yürümenin, fitness hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabileceğini de ekledi.

Miklasz, “Bir aralıklı antrenman antrenmanı, egzersiz sonrası aşırı oksijen tüketimi veya EPOC olarak adlandırılan fizyolojik bir etki nedeniyle antrenmanınızdan sonra daha fazla kalori yakmaya devam edecektir.” dedi.

Antrenör, “Egzersizi sağlıklı bir diyetle birleştirmek, yalnızca kalorileri kısıtlamaktan daha etkilidir. Egzersiz, yağsız vücut kütlesini korumanıza ve artırmanıza yardımcı olabilir, bu da günde daha fazla kalori yakılmasına neden olur,” diye belirtti.

Good Housekeeping’in raporuna göre, aralıklı antrenmanı benimseseniz de benimsemeseniz de, yürüyüş; düşük kan basıncı, gelişmiş ruh hali, artan kemik gücü ve daha iyi sindirim gibi sağlık açısından faydaları olan etkili bir kilo verme stratejisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x